Запитання та відповіді

Чому після співбесіди немає зворотного зв’язку

Багато людей, які шукають роботу, стикаються з ситуацією, коли після співбесіди не отримують зворотного зв’язку від роботодавця. Давайте розберімося, чому так відбувається.

Коли ви ставите себе на місце роботодавця, розумієте, що до нього надходить велика кількість резюме та кандидатів. Якщо людина не підходить для конкретної посади, у роботодавця може не вистачити часу й ресурсів, щоб детально пояснити причини відмови. Також буває, що роботодавцю терміново потрібен фахівець, і він обирає найбільш підходящого кандидата, не витрачаючи час на зворотний зв’язок з іншими.

Це не означає, що ваше резюме було поганим чи ви не відповідали вимогам. Просто в бізнесі кожен шукає оптимальне рішення своїх задач, і якщо ви не потрапили в це рішення, це не відображає вашу особистість чи професійні якості.

Обіцяє і не надає зворотний зв’язок?

На жаль, іноді рекрутери обіцяють зворотний зв’язок, але потім його не надають. Це може бути зумовлено різними причинами — від небажання чи страху давати негативний фідбек до звичайної забудькуватості або неякісного ведення бази кандидатів
.
Рекрутери не дають зворотного зв’язку: якщо кандидат не підходить — він не підходить, це ринок. Усі дорослі люди; якщо вам не передзвонили протягом 2 днів, сміливо викреслюйте компанію зі списку, а ще краще одразу підготуйте 3–10 компаній у свій список.

Чому тестове завдання занадто велике?

Одна з поширених помилок рекрутерів — видача надто об’ємного тестового завдання. Це може демотивувати кандидатів, особливо якщо завдання займає багато часу. Іноді рекрутери самі не до кінця розуміють, якою є мета завдання, що призводить до непорозумінь і зайвої складності.

Якщо завдання сформульовано неясно або не надано достатніх інструкцій, кандидат може витратити забагато часу на його розуміння.

Рекомендація:

  1. Пробіжіться очима по завданню;
  2. Оцініть тривалість виконання;
  3. Якщо на виконання завдання потрібно більше ніж 1 годину — сміливо викреслюйте компанію зі списку.

Рекрутер не дасть коментарів щодо тестового завдання?

Часто тестове завдання розробляє досвідчений співробітник компанії, у якого вже багато задач та обов’язків. Для кандидата таке завдання може виявитися відірваним від реальної практики й недостатньо інформативним. Це може свідчити про недостатньо розвинену комунікаційну стратегію в компанії.

А чи варто вам розглядати роботу в компанії, де вже на порозі не приділяють належної уваги поясненням і зворотному зв’язку?

Це ринок, і ви як фахівець коштуєте дорого. Навіть якщо ви на початку кар’єри, у вас є життєвий досвід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button